PTV09A-2020F-B103 Bourns
  • Part Number: PTV09A-2020F-B103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 198
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTV09A-2020F-B103 Bourns
    PTV09A-2020F-B103 Bourns
    PTV09A-2020F-B103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-2020F-B103 is described as POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"