PTV09A-2015S-B102 Bourns
  • Part Number: PTV09A-2015S-B102
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-2015S-B102 Bourns
    PTV09A-2015S-B102 Bourns
    PTV09A-2015S-B102 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-2015S-B102 is described as POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE