PTV09A-2015S-A202 Bourns
  • Part Number: PTV09A-2015S-A202
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 2K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-2015S-A202 Bourns
    PTV09A-2015S-A202 Bourns
    PTV09A-2015S-A202 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-2015S-A202 is described as POT 2K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD