PTV09A-1025F-A203 Bourns
  • Part Number: PTV09A-1025F-A203
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-1025F-A203 Bourns
    PTV09A-1025F-A203 Bourns
    PTV09A-1025F-A203 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-1025F-A203 is described as POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT