PTV09A-1020F-A203 Bourns
  • Part Number: PTV09A-1020F-A203
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-1020F-A203 Bourns
    PTV09A-1020F-A203 Bourns
    PTV09A-1020F-A203 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-1020F-A203 is described as POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM