PTT111-4420A-B103 Bourns
  • Part Number: PTT111-4420A-B103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTT111-4420A-B103 Bourns
    PTT111-4420A-B103 Bourns
    PTT111-4420A-B103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTT111-4420A-B103 is described as POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    View
    Bivar
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE