PTT111-3217A-B503 Bourns
  • Part Number: PTT111-3217A-B503
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTT111-3217A-B503 Bourns
    PTT111-3217A-B503 Bourns
    PTT111-3217A-B503 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTT111-3217A-B503 is described as POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM