PTR902-2020K-A204 Bourns
  • Part Number: PTR902-2020K-A204
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 200K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 185
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTR902-2020K-A204 Bourns
    PTR902-2020K-A204 Bourns
    PTR902-2020K-A204 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTR902-2020K-A204 is described as POT 200K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE