PTR902-2020F-A503 Bourns
  • Part Number: PTR902-2020F-A503
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTR902-2020F-A503 Bourns
    PTR902-2020F-A503 Bourns
    PTR902-2020F-A503 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTR902-2020F-A503 is described as POT 50K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED