PTR902-1015K-A103 Bourns
  • Part Number: PTR902-1015K-A103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTR902-1015K-A103 Bourns
    PTR902-1015K-A103 Bourns
    PTR902-1015K-A103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTR902-1015K-A103 is described as POT 10K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM