PTR902-1015F-A203 Bourns
  • Part Number: PTR902-1015F-A203
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 86
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTR902-1015F-A203 Bourns
    PTR902-1015F-A203 Bourns
    PTR902-1015F-A203 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTR902-1015F-A203 is described as POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT