PTH902-030F-103B2 Bourns
  • Part Number: PTH902-030F-103B2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTH902-030F-103B2 Bourns
    PTH902-030F-103B2 Bourns
    PTH902-030F-103B2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTH902-030F-103B2 is described as POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRN
    View
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT