PTD902-1015K-A502 Bourns
  • Part Number: PTD902-1015K-A502
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTD902-1015K-A502 Bourns
    PTD902-1015K-A502 Bourns
    PTD902-1015K-A502 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTD902-1015K-A502 is described as POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    View
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP