PTD901-2015P-B203 Bourns
  • Part Number: PTD901-2015P-B203
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTD901-2015P-B203 Bourns
    PTD901-2015P-B203 Bourns
    PTD901-2015P-B203 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTD901-2015P-B203 is described as POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"