PTD901-2015K-C104 Bourns
  • Part Number: PTD901-2015K-C104
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1/40W CARBON R-LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTD901-2015K-C104 Bourns
    PTD901-2015K-C104 Bourns
    PTD901-2015K-C104 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTD901-2015K-C104 is described as POT 100K OHM 1/40W CARBON R-LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    View
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK