PTD901-2015K-A502 Bourns
  • Part Number: PTD901-2015K-A502
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 293
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTD901-2015K-A502 Bourns
    PTD901-2015K-A502 Bourns
    PTD901-2015K-A502 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTD901-2015K-A502 is described as POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE