PM74S-470N Bourns
  • Part Number: PM74S-470N
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 47UH 800MA 270 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about PM74S-470N Bourns
    PM74S-470N Bourns
    PM74S-470N is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. PM74S-470N is described as FIXED IND 47UH 800MA 270 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE