PM7032S-4R7M Bourns
  • Part Number: PM7032S-4R7M
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 4.7UH 1.8A 43 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about PM7032S-4R7M Bourns
    PM7032S-4R7M Bourns
    PM7032S-4R7M is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. PM7032S-4R7M is described as FIXED IND 4.7UH 1.8A 43 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS