PDB242-S425K-104B2 Bourns
  • Part Number: PDB242-S425K-104B2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB242-S425K-104B2 Bourns
    PDB242-S425K-104B2 Bourns
    PDB242-S425K-104B2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB242-S425K-104B2 is described as POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    View
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP