PDB242-E430P-504A Bourns
  • Part Number: PDB242-E430P-504A
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB242-E430P-504A Bourns
    PDB242-E430P-504A Bourns
    PDB242-E430P-504A is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB242-E430P-504A is described as POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A