PDB242-E430P-105A2 Bourns
  • Part Number: PDB242-E430P-105A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB242-E430P-105A2 Bourns
    PDB242-E430P-105A2 Bourns
    PDB242-E430P-105A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB242-E430P-105A2 is described as POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"