PDB242-E420P-254A2 Bourns
  • Part Number: PDB242-E420P-254A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB242-E420P-254A2 Bourns
    PDB242-E420P-254A2 Bourns
    PDB242-E420P-254A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB242-E420P-254A2 is described as POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM