PDB242-E420F-103B1 Bourns
  • Part Number: PDB242-E420F-103B1
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB242-E420F-103B1 Bourns
    PDB242-E420F-103B1 Bourns
    PDB242-E420F-103B1 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB242-E420F-103B1 is described as POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM