PDB241-GTR02-504B0 Bourns
  • Part Number: PDB241-GTR02-504B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB241-GTR02-504B0 Bourns
    PDB241-GTR02-504B0 Bourns
    PDB241-GTR02-504B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB241-GTR02-504B0 is described as POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"