PDB241-GTR02-105A2 Bourns
  • Part Number: PDB241-GTR02-105A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 678
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PDB241-GTR02-105A2 Bourns
    PDB241-GTR02-105A2 Bourns
    PDB241-GTR02-105A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB241-GTR02-105A2 is described as POT 1M OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH