PDB241-GNL03-254A2 Bourns
  • Part Number: PDB241-GNL03-254A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB241-GNL03-254A2 Bourns
    PDB241-GNL03-254A2 Bourns
    PDB241-GNL03-254A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB241-GNL03-254A2 is described as POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    View
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM