PDB241-GNL01-504A2 Bourns
  • Part Number: PDB241-GNL01-504A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB241-GNL01-504A2 Bourns
    PDB241-GNL01-504A2 Bourns
    PDB241-GNL01-504A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB241-GNL01-504A2 is described as POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM