PDB241-GNL01-254A2 Bourns
  • Part Number: PDB241-GNL01-254A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB241-GNL01-254A2 Bourns
    PDB241-GNL01-254A2 Bourns
    PDB241-GNL01-254A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB241-GNL01-254A2 is described as POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
    Schroff
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK