PDB185-GTR33-504A2 Bourns
  • Part Number: PDB185-GTR33-504A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB185-GTR33-504A2 Bourns
    PDB185-GTR33-504A2 Bourns
    PDB185-GTR33-504A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB185-GTR33-504A2 is described as POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    View
    Bivar
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE