PDB185-GTR32-504A2 Bourns
  • Part Number: PDB185-GTR32-504A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB185-GTR32-504A2 Bourns
    PDB185-GTR32-504A2 Bourns
    PDB185-GTR32-504A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB185-GTR32-504A2 is described as POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"