PDB185-GTR31-504C2 Bourns
  • Part Number: PDB185-GTR31-504C2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/20W CARBON R-LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB185-GTR31-504C2 Bourns
    PDB185-GTR31-504C2 Bourns
    PDB185-GTR31-504C2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB185-GTR31-504C2 is described as POT 500K OHM 1/20W CARBON R-LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"