PDB185-GTR13-503B0 Bourns
  • Part Number: PDB185-GTR13-503B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1/10W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB185-GTR13-503B0 Bourns
    PDB185-GTR13-503B0 Bourns
    PDB185-GTR13-503B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB185-GTR13-503B0 is described as POT 50K OHM 1/10W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE