PDB183-GTR01-504B0 Bourns
  • Part Number: PDB183-GTR01-504B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 195
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PDB183-GTR01-504B0 Bourns
    PDB183-GTR01-504B0 Bourns
    PDB183-GTR01-504B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB183-GTR01-504B0 is described as POT 500K OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK