PDB183-GTR01-105B0 Bourns
  • Part Number: PDB183-GTR01-105B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB183-GTR01-105B0 Bourns
    PDB183-GTR01-105B0 Bourns
    PDB183-GTR01-105B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB183-GTR01-105B0 is described as POT 1M OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"