PDB183-GTR01-104A3 Bourns
  • Part Number: PDB183-GTR01-104A3
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB183-GTR01-104A3 Bourns
    PDB183-GTR01-104A3 Bourns
    PDB183-GTR01-104A3 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB183-GTR01-104A3 is described as POT 100K OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM