PDB182-K230K-104B Bourns
  • Part Number: PDB182-K230K-104B
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1/8W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB182-K230K-104B Bourns
    PDB182-K230K-104B Bourns
    PDB182-K230K-104B is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB182-K230K-104B is described as POT 100K OHM 1/8W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG