PDB182-GTRB1-253MN Bourns
  • Part Number: PDB182-GTRB1-253MN
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 25K OHM 0.06W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB182-GTRB1-253MN Bourns
    PDB182-GTRB1-253MN Bourns
    PDB182-GTRB1-253MN is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB182-GTRB1-253MN is described as POT 25K OHM 0.06W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM