PDB182-E425K-504A2 Bourns
  • Part Number: PDB182-E425K-504A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 0.06W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB182-E425K-504A2 Bourns
    PDB182-E425K-504A2 Bourns
    PDB182-E425K-504A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB182-E425K-504A2 is described as POT 500K OHM 0.06W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK