PDB181-K420K-204B Bourns
  • Part Number: PDB181-K420K-204B
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 200K OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-K420K-204B Bourns
    PDB181-K420K-204B Bourns
    PDB181-K420K-204B is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-K420K-204B is described as POT 200K OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP