PDB181-K420K-203A2 Bourns
  • Part Number: PDB181-K420K-203A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-K420K-203A2 Bourns
    PDB181-K420K-203A2 Bourns
    PDB181-K420K-203A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-K420K-203A2 is described as POT 20K OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK