PDB181-K420F-103C Bourns
  • Part Number: PDB181-K420F-103C
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/10W CARBON R-LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-K420F-103C Bourns
    PDB181-K420F-103C Bourns
    PDB181-K420F-103C is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-K420F-103C is described as POT 10K OHM 1/10W CARBON R-LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"