PDB181-GTR04-254A2 Bourns
  • Part Number: PDB181-GTR04-254A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-GTR04-254A2 Bourns
    PDB181-GTR04-254A2 Bourns
    PDB181-GTR04-254A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-GTR04-254A2 is described as POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM