PDB181-GTR03-254C2 Bourns
  • Part Number: PDB181-GTR03-254C2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/10W CARBON R-LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-GTR03-254C2 Bourns
    PDB181-GTR03-254C2 Bourns
    PDB181-GTR03-254C2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-GTR03-254C2 is described as POT 250K OHM 1/10W CARBON R-LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"