PDB181-GTR03-253A2 Bourns
  • Part Number: PDB181-GTR03-253A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 25K OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-GTR03-253A2 Bourns
    PDB181-GTR03-253A2 Bourns
    PDB181-GTR03-253A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-GTR03-253A2 is described as POT 25K OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V