PDB181-GTR02-105A2 Bourns
  • Part Number: PDB181-GTR02-105A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-GTR02-105A2 Bourns
    PDB181-GTR02-105A2 Bourns
    PDB181-GTR02-105A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-GTR02-105A2 is described as POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"