PDB181-E420K-204A2 Bourns
  • Part Number: PDB181-E420K-204A2
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 200K OHM 1/10W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-E420K-204A2 Bourns
    PDB181-E420K-204A2 Bourns
    PDB181-E420K-204A2 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-E420K-204A2 is described as POT 200K OHM 1/10W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM