PDB181-B225K-105B Bourns
  • Part Number: PDB181-B225K-105B
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-B225K-105B Bourns
    PDB181-B225K-105B Bourns
    PDB181-B225K-105B is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-B225K-105B is described as POT 1M OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)