PDB181-A420K-103B Bourns
  • Part Number: PDB181-A420K-103B
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDB181-A420K-103B Bourns
    PDB181-A420K-103B Bourns
    PDB181-A420K-103B is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDB181-A420K-103B is described as POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS