PDA241-HRT01-504B0 Bourns
  • Part Number: PDA241-HRT01-504B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500K OHM 1/2W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDA241-HRT01-504B0 Bourns
    PDA241-HRT01-504B0 Bourns
    PDA241-HRT01-504B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDA241-HRT01-504B0 is described as POT 500K OHM 1/2W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM