PDA241-HRT01-254B0 Bourns
  • Part Number: PDA241-HRT01-254B0
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 250K OHM 1/2W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PDA241-HRT01-254B0 Bourns
    PDA241-HRT01-254B0 Bourns
    PDA241-HRT01-254B0 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PDA241-HRT01-254B0 is described as POT 250K OHM 1/2W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE